Совето за безбедност

Сподели со своите пријатели

Советот за безбедност на Обединетите нации во понеделникот одржа итен состанок за да разговара за ситуацијата во Газа, при што неколку членки изразија загриженост за ситуацијата, и покрај прекинот на огнот меѓу милитантите на Исламски џихад и Израел по тридневните смртоносни судири. Loading… Говорејќи преку видео врска на почетокот наПрочитај повеќе