сообраќајна несреќа

Сподели со своите пријатели

Камион со ладилник кој превезувал сладолед, вчера се превртел на магистралниот пат Куманово – Крива Паланка при што со полесни телесни повреди се здобил 38-годишниот возач од скопско Студеничани, информираат од Регионалниот центар за управување со кризи. Несреќата се случила кај селото Војник, кога на камионот натовраен со сладолед муПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

На социјалните мрежи се појави фотографија од необична сообраќајна несреќа во една кинеска провинција која ги растажи срцата на корисниците ширум светот. На неа се гледа како мал троцикл за достава удрил во задниот дел на скапиот Ролс Ројс Гоуста. Овој инцидент се случил во градот Гуијанг во кинеската провинцијаПрочитај повеќе