Сирил Пелават

Сподели со своите пријатели

Група од пет француски пратеници денеска пристигна во Тајван, со што стана најголемата европска делегација што го посети Тајпеј по големите кинески воени вежби околу островот на почетокот на август. Loading… Делегацијата од пет француски пратеници ја предводи сенаторот Сирил Пелават, соопшти Министерството за надворешни работи на Тајван, додавајќи декаПрочитај повеќе