Шафран

Сподели со своите пријатели

Пет килограми сув кршен шафран биле запленети од царинарниците неделава на Граничниот премин Табановце од страна. Loading… – Во еден случај се запленети и 5 килограми сув кршен шафран ,,KIAM GOHAR” коишто царинските службеници на влез на Табановце ги открија при контрола на товарно моторно возило со македонски регистарски таблички,Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Шафранот е растение кое има неодолива и магична моќ, растение во кое Клеопатра исто така се капела за да ги зачува нејзините магични моќи, а Александар Велики го искористил за да ги излечи раните. Loading… Многу Иранци веруваат дека шафранот во чиста форма делува како антиоксиданс, ја ублажува депресијата иПрочитај повеќе