Серхи Лисак

Сподели со своите пријатели

Во нападот на руската армија врз градот Днепар, седум лица се ранети, меѓу кои и 15-годишно момче, објави денеска на Фејсбук Серхи Лисак, шеф на регионалната воена управа на регионот Днепропетровск. Loading… „Повредени се седум лица, меѓу кои и 15-годишно момче. Една жена е хоспитализирана, а другите ќе се лекуваатПрочитај повеќе