Самара

Сподели со своите пријатели

Федералната служба за безбедност (ФСБ) на Русија денеска соопшти дека спречила терористички напад врз воено-индустриски комплекс во Самара, на југозападот на Русија, што го планирал локален жител. Loading… Според Управата на ФСБ на Русија за регионот Самара, во средината на 2023 година, жител на Самара влегол во кореспонденција со „припадникПрочитај повеќе