рубља

Сподели со своите пријатели

Портпаролот на Кремљ Дмитриј Песков денеска најави дека има уште време таканаречените „непријателски“ земји да се префрлат на плаќање на гас во рубљи, но тој одби да открие колку земји досега се согласиле на тоа. Loading…   УКР: Седум загинати, 11 повредени во ракетниот напад на Лавов   Според Ројтерс,Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Се чини дека дојде до целосен пресврт во условувањето на европските земји, кои Русија ги прогласи за непријателски и решени во иднина да го плаќаат рускиот гас во рубли – Кремљ сепак ќе им дозволи да плаќаат во евра, пренесува Фена. Loading… Портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков, како што јавиПрочитај повеќе