Роскомнадзор

Сподели со своите пријатели

Руското регулаторно тело за комуникации Роскомнадзор го ограничи пристапот до веб-страницата на њујоршката група за човекови права Хјуман рајтс воч (ХРВ), објави денеска руската новинска агенција ТАС С, повикувајќи се на извештајот на ова тело. Loading…   Русија ги повика украинските војници во Мариупол да се предадат   Пристапот еПрочитај повеќе