Ronin Dojo

Сподели со своите пријатели

Карате клубот Ронин Доџо од Куманово викендов учествуваше на „Топ Тен“ турнирот во Белград каде успеа да освои 10 медали. Loading… Од престижниот WKF карате турнир, кумановскиот клуб се врати со едно злато, два сребрени и седум бронзени медали.     Ахил Спасовски Јакуповски, Филип Христовски и Лауно Петковски освоијаПрочитај повеќе