Роберт Кард

Сподели со своите пријатели

Ткиво од мозокот на американскиот масовен убиец е испратено на анализа за да се утврди можната врска помеѓу неговата болест и воената служба. Loading… Да потсетиме, Роберт Кард на почетокот на годинава уби 18 луѓе во градот Левистон, во американската сојузна држава Мејн, а подоцна беше пронајден мртов. Во дивеењетоПрочитај повеќе