Рјазан

Сподели со своите пријатели

Маж во Рјазан, град со половина милион жители во западна Русија, се самозапали во знак на протест против мобилизацијата на резервисти за војната во Украина, пренесува Sky News. Loading… На градскиот канал Телеграм е објавена снимка како носат маж завиткан во син чаршаф. Изданието наведува дека мажот викал дека неПрочитај повеќе