Режановце

Сподели со своите пријатели

Семеен дом целосно изгорел во селото Режановце при пожарот кој избувнал вчера попладне, информираат денеска од Секторот за внатрешни работи Куманово, а сопственикот се здобил со повреди. Loading… – На 27.03.2022 околу 18.20 часот во СВР Куманово било пријавено дека во с.Режановце, кумановско, настанал пожар во куќа сопственост на Д.С.(34).Прочитај повеќе