Рамзес Втори

Сподели со своите пријатели

Египетските власти објавија дека уапсиле три лица кои се обиделе со кран да ја украдат статуата на Рамзес Втори тешка десет тони во близина на Асуан. Loading… Државното обвинителство соопшти дека притворило три лица обвинети за обид за кражба на статуа на фараон во древниот јужен град Асван, 675 километриПрочитај повеќе