Рафаел Ворнок

Сподели со своите пријатели

Со тесна победа во Џорџија, демократите го консолидираа мнозинството во американскиот Сенат, покажуваат прелиминарните резултати од изборите во оваа сојузна држава на југот на земјата. Loading… Демократот Рафаел Ворнок го победи републиканецот Хершел Вокер во вториот круг од сенаторите во Џорџија во вторникот. Со оваа победа, Ворник им обезбеди наПрочитај повеќе