Порторико

Сподели со своите пријатели

Порториканците би можеле да се приближат чекор поблиску до референдум за тоа дали островот треба да стане американска федерална држава, независна држава или да има друг тип на влада кога Претставничкиот дом денеска ќе гласа за нацрт-законот што го опишува тој процес, според Си-Ен-Ен. Loading… Комитетот на Претставничкиот дом вчераПрочитај повеќе