Пит Аредондо

Сподели со своите пријатели

Началникот на американската полиција во округот Увалде, Тексас Пит Аредондо е едногласно отпуштен од работа три месеци по пукањето во основно училиште во кое вооружен напаѓач уби 19 ученици и двајца наставници. Loading… Одлуката на училишниот одбор е донесена три месеци по масакрот. Аредондо не беше на состанокот Си-Ен-Ен јавуваПрочитај повеќе