Петре Шилегов

Сподели со своите пријатели

Во денешната изјава за медиумите, портпаролот на СДСМ, Петре Шилегов, тврди дека вчеранавечер е претепан претседателот на Општинската организација на СДСМ од Центар, Саша Богдановиќ. Loading… Според Шилегов, околу полноќ, во моментот кога Богдановиќ излегувал од својот автомобил, пред зградата во којашто престојува, две лица, со црни маски, веднаш го нападналеПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Социјалдемократскиот Сојуз на Македонија најостро ја осудува нарачаната бруталност и пречекорување на овластувањата на полициските структури на Никола Груевски и Сашо Мијалков врз граѓаните на Република Македонија, не само на ова место, пред владата, туку и низ улиците на главниот град, истакна денес Петре Шилегов во изјава дадена пред ВладатаПрочитај повеќе