Павел Попов

Сподели со своите пријатели

Воената команда на Воено-десантните сили на Русија тестираше ново врзано беспилотно летало и договорено е производство на 50 такви дронови за нивно последователно тестирање во зоната на специјални воени операции во Украина, изјави рускиот заменик министер за одбрана, генерал Павел Попов. Loading… Попов за весникот Краснаја звезда изјави дека воПрочитај повеќе