Палестин

Сподели со своите пријатели

Израелските сили убија тројца Палестинци во саботата во близина на градот Џенин на Западниот Брег, објави израелската служба за внатрешно разузнавање Шин Бет, пренесува агенцијата Анадолија. Loading… Весникот Једиот Ахронот објави дека Шин Бета објави дека четворица израелски војници се повредени, од кои еден потешко.   Убиен сопругот на вицепремиеркатаПрочитај повеќе