Палермо

Сподели со своите пријатели

Населбата Петралија Сотана се наоѓа во областа Палермо, а позната е по својата куќа со бизарен изглед, широка само 100 сантиметри. Loading… Неофицијално ја носи титулата „најтесна куќа на светот“ и е една од најнеобичните туристички атракции во Италија. Се верува дека Casa du Currivu, позната како „Куќа на инаетот“Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Меѓународниот аеродром во Палермо беше затворен во текот на ноќта поради пожар во негова близина, јавува Би-Би-Си. Loading… Според извештаите, тоа е еден од неколкуте пожари на Сицилија, а се проширил поради ветерот. Италија е зафатена од топлотен бран кој го зафаќа југот на Европа, а во понеделник температурите воПрочитај повеќе