Орегон

Сподели со своите пријатели

Хаотични сцени од родеото во Систерс, Орегон (САД). Четири лица се хоспитализирани откако бикот избегал од арената и ги нападнал посетителите, јавува Би-би-си. Loading… Здружението за родео соопшти дека бикот ја прескокнал оградата на арената, истрчал на теренот за родео и истрчал до шталата, каде што го задржале сточарите. НеколкуПрочитај повеќе