Бик прескокна ограда и влета во публика на родео во Орегон, има повредени (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Хаотични сцени од родеото во Систерс, Орегон (САД). Четири лица се хоспитализирани откако бикот избегал од арената и ги нападнал посетителите, јавува Би-би-си.

Loading...

Здружението за родео соопшти дека бикот ја прескокнал оградата на арената, истрчал на теренот за родео и истрчал до шталата, каде што го задржале сточарите.

Неколку луѓе се повредени, вклучително и заменик на шерифот, соопштија официјални лица.

Сето тоа се случуваше додека толпата на 84. Sisters Rodeo во Sisters City пееше заедно со песната на Ли Гринвуд „God Bless the U.S.A“ во сабота навечер, повеќето со вклучени батериски ламби за мобилни телефони.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Во таксито му влезе пријател кој не го видел 20 години: Емотивната сцена воодушеви милиони (ВИДЕО)

Бикот трчал околу арената и ненадејно ја прескокнал оградата, се вели во видеото објавено од еден навивач.

Во соопштението објавено во неделата од организаторите се вели дека четири лица се повредени „како директен резултат на нападот на бикот, од кои двајца се пренесени во локалната болница“, објави КТВЗ-ТВ.

 

Loading...