Олех Мудрак

Сподели со своите пријатели

Почина Олех Мудрак, командант на првиот баталјон на Азовскиот полк, потврди неговиот внук Данило на својот Инстаграм. Loading… Олех Мудрак помина шест месеци во руско заробеништво и преживеа експлозија во логорот Оленивка. Тој беше ослободен од руско заробеништво минатиот септември. Неговиот внук не ја откри причината за смртта, пишува УкраинскаПрочитај повеќе