НЛО

Сподели со своите пријатели

Украинските војници во земјата разурната од војна снимија НЛО во облик на диск. Loading… „Што е ова? Зошто не се движи?“ Се слуша како се расправа украинскиот 406-ти баталјон додека тие беа сведоци на мирно НЛО што лебди над нивната воена зона. Додека големината, висината и обликот на објектот остануваатПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Американски разузнавачки агенти успешно пронашле и одзеле најмалку девет потенцијално вонземски летечки објекти, од кои две биле пронајдени целосно недопрени, открива британскиот таблоид Дејли Меил, повикувајќи се на изјави од неоткриени извори. Loading… Тајните операции, наводно, биле организирани од Канцеларијата за глобален пристап (OGA), огранок на Дирекцијата за наука иПрочитај повеќе

green and black trees under blue sky

Сподели со своите пријатели

Работната група на НАСА препорача во извештајот објавен во четвртокот НАСА да го подобри своето собирање информации за неидентификувани летечки објекти (НЛО), или она што владата сега го нарекува „неидентификувани аномални феномени“ и да направи повеќе за да му помогне на Пентагон да ги открие. Loading… НАСА, во соопштението штоПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Неидентификуваните летечки објекти (НЛО) се приказна во САД со години која не привлекува големо внимание на јавноста. Loading… Сепак, во изминатите месеци оваа тема стануваше се почеста во дискусии, а се ескалира кога стигна на Конгресот. Дејвид Груш, поранешен американски разузнавач, го сподели своето сведоштво минатата недела; Дејвид Фрејвор, поранешенПрочитај повеќе

ufo, space, alien

Сподели со своите пријатели

Американската влада поседува не само неидентификувани летечки објекти (НЛО), туку и остатоци од „нечовечки“ пилоти на тие летала, изјави Дејвид Граш, поранешен разузнавач на американските воздухопловни сили. Loading… Тој и уште двајца пензионирани припадници на американската војска сведочеа пред Надзорниот комитет на Претставничкиот дом на американскиот Конгрес за неидентификувани летечкиПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Сослушувањата за неидентификувани воздушни феномени, кои често се нарекуваат „УАП“ или „НЛО“, ќе се одржат следната недела пред американскиот Конгрес, објави претставникот Тим ​​Буршет на прес-конференција во четвртокот. Loading… Тој рече дека комисијата ќе го сослуша сведочењето на тројца сведоци: Дејвид Груш, поранешен американски разузнавач; Дејвид Фрејвор, поранешен командант наПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Американската влада следи повеќе од 650 потенцијални случаи на неидентификувани воздушни феномени, познати како НЛО, и досега не се пронајдени веродостојни докази за вонземски активности, изјави Шон Киркпатрик, директор на Канцеларијата за решавање на аномалии на сите домени (AARO) на Пентагон. Loading… „Во нашето истражување, ААРО досега не најде веродостојниПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

САД собрале вкупно 510 извештаи за неидентификувани летечки објекти (НЛО) минатата година, од кои многу летале низ чувствителниот воен воздушен простор. Loading… Иако нема докази дека е вмешана вонземска технологија, летечките објекти сè уште претставуваат закана, рече владата во резимето на извештајот објавен вчера, кој не е класифициран како доверлив.Прочитај повеќе