Николај Харитонов

Сподели со своите пријатели

Критичарите редовно велеа дека Русија е диктатура, но без разлика меѓу 15 и 17 март во земјата се одржуваат претседателски избори, пренесува Дојче веле. Loading… Но, исходот беше предвиден многу пред отворањето на гласачките места: Владимир Путин, кој e на чело на земјата во последните 25 години, ќе го освоиПрочитај повеќе