Никола Злочевски

Сподели со своите пријатели

Републиканскиот сенатор Чак Грасли објави документ од доушник на ФБИ, во кој се наведува дека украински олигарх платил 10 милиони долари на американскиот претседател Џо Бајден и неговиот син Хантер. Loading… Во 2016 година, сопственикот на гасната компанија „Буризма холдингс“ Никола Злочевски на доушник на Федералното истражно биро дека билПрочитај повеќе