Никол Ман

Сподели со своите пријатели

Американска астронаутка стана првиот член на северноамериканскиот автохтон народ кој отпатува во вселената по лансирањето на НАСА во средата. Loading… Мисијата Crew 5 на НАСА и SpaceX полета од вселенската станица Кејп Канаверал во Флорида во средата напладне ЕТ и е на пат кон Меѓународната вселенска станица. Поморскиот полковник НиколПрочитај повеќе