неонацизам

Сподели со своите пријатели

Германските инспектори во средата претресоа повеќе од 60 објекти низ Германија поврзани со неонацистичката сцена, при што уапсија четири лица. Loading… „Извршен е претрес во објекти во единаесет покраини и четири лица се уапсени, три во Ајзенах, Тирингија и едно во Ротенбург, Хесен“, соопшти државното обвинителство на Карлсруе. Уапсените припаѓаатПрочитај повеќе