Неапол

Сподели со своите пријатели

Во неаполскиот кварт Вомеро утрово се урна дел од патот и две возила, од кои едното паркирано, а другото во транзит, паднале во провалија, но патниците не се здобиле со сериозни повреди. Loading… На луѓето во автомобилите им помогнале двајца војници ангажирани на патиштата, кои ги отвориле вратите на возилатаПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Најмалку десетина ковчези останаа да висат во воздухот откако четирикатната зграда со гробови се урна во понеделникот на најстарите гробишта во Неапол. Loading… Ова е втор ваков инцидент на ова место годинава, а критичарите истакнуваат дека вакви несреќи се случуваат поради лошото управување со гробиштата во јужниот италијански град. ВластитеПрочитај повеќе