Мозамбик

Сподели со своите пријатели

Циклонот Фреди уби повеќе од 500 луѓе во Малави, Мозамбик и Мадагаскар откако падна на копно минатиот месец, што ја прави една од најсмртоносните бури што го погодиле африканскиот континент во последните 20 години. Loading… Циклонот трае повеќе од еден месец и може да биде најдолготрајната бура досега, а истоПрочитај повеќе