Мохамед Ши ал-Судани

Сподели со своите пријатели

Францускиот претседател Емануел Макрон и ирачкиот премиер Мохамед Ши ал-Судани потпишаа збир на стратешки договори чија цел е да се поттикне економската соработка меѓу Франција и Ирак, особено во областа на енергијата и јавниот транспорт, соопшти денеска Елисејската палата. Loading… Во четвртокот Франција и Ирак потпишаа договор за соработка меѓуПрочитај повеќе