МНР; Министерство за надворешни работи

Сподели со своите пријатели

По повод јубилејот 30 години дипломатски односи, министерот за надворешни работи, Бујар Османи оствари пригодна средба со амбасадорката на Република Хрватска во нашата земја, Нивес Тигањ. Loading… „Северна Македонија е горда на успешната соработка со Хрватска, во која гледаме искрен и посветен пријател, не само во негувањето на нашето блискоПрочитај повеќе