МИ5

Tower Bridge of London

Сподели со своите пријатели

Во Велика Британија, за понеделник е свикан состанок на владиниот комитет за вонредни состојби, наречен COBRA, на кој ќе се разговара за безбедносните ризици кои произлегуваат од конфликтот меѓу Израел и Хамас. Loading… По убиствениот напад на Хамас врз Израел на 7 октомври, кој предизвика одмазда во Појасот Газа, воПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Директорот на британската разузнавачка агенција МИ5, Кен МекКалум, во средата изјави дека европските земји годинава протерале стотици руски функционери за кои веруваат дека се шпиони, пренесува Анадолија. Loading… „Оваа година, усогласена кампања доведе до протерување на голем број руски функционери ширум светот, вклучително и повеќе од 600 од Европа. СметамеПрочитај повеќе