Мевлут Чавошоглу

Сподели со своите пријатели

Турскиот министер за надворешни работи Мевлут Чавошоглу изјави денеска дека министрите за надворешни работи на Русија и Украина, Сергеј Лавров и Дмитриј Кулеба, би можеле повторно да се сретнат во Турција за една или две недели. Loading… „Може да се одржи состанок на повисоко ниво, барем меѓу министрите, во рокПрочитај повеќе