Матеј Митевски

Сподели со своите пријатели

Матеј Митевски од кумановската Гимназија „Гоце Делчев“ е најдобар матурант во Македонија, објави Државниот испитен центар. Loading… Според податоците што ги објави Мета.мк повикувајќи се на ДИЦ, Митевски бил најдобриот матурант по предметот македонски јазик и литература. Тој е единствен ученик од Куманово кој се најде меѓу првите шест најдобриПрочитај повеќе