маскенбал

Сподели со своите пријатели

Во Португалија започна годинешниот карневал,познат по политичката сатира, а на улиците во градот Торес Ведрас можат да се видат фигури од ајкули со ликовите на претседателите на Русија и САД, Владимит Пурин и Доналд Трамп, но и севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун.   Loading…   Главите со ликот на ПутинПрочитај повеќе