Марупол

Сподели со своите пријатели

Рускиот претседател Владимир Путин утринава во разговор со министерот за одбрана Сергеј Шојгу, кој беше емитуван на руската телевизија, прогласи победа на руските сили во разурнатиот град Мариупол во јужна Украина. Loading… Но, најновото тврдење на Русија дека Мариупол паднал во руски раце не претставува никаква вистинска промена на теренот,Прочитај повеќе