Марин Докузовски

Сподели со своите пријатели

Најуспешниот и еден од најдобрите кошаркарски тренери во историјата на Македонија, Марин Докузовски е новиот тренер на Младински Кошаркарски Клуб Куманово кој се натпреварува во втората кошаркарска лига, информираат од управата на клубот. Loading… Клубот постои од 2018 година, а во состав на клубот има младински кошаркарски школи од 12,Прочитај повеќе