Маријуш Блашчак

Сподели со своите пријатели

Патувајќи во Резов во југоисточна Полска, британскиот принц Вилијам се сретна со полскиот министер за одбрана Мариус Блашчак. Loading… Потоа разговараше со полските одбранбени сили и британските војници. Принцот ненајавено патуваше во Полска за да им се заблагодари на британските и полските војници кои учествуваа во конфликтот во Украина. ПринцотПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Полска потпиша договор со Јужна Кореја за купување тенкови, хаубици и муниција во вредност од 5,8 милијарди евра, пренесува АП. Loading… Тие беа потпишани од полскиот вицепремиер и министер за одбрана Маријуш Блашчак и јужнокорејскиот министер за одбранбени набавки Еом Донг-хван во воената база во северниот полски град Мораг, пренесуваПрочитај повеќе