Мајк Гил

Сподели со своите пријатели

Мајк Гил, член на администрацијата на поранешниот американски претседател Доналд Трамп, е во критична состојба откако беше застрелан во Вашингтон. Loading… Гил е тешко повреден при обид да му го украде автомобилот. Нападот се случил околу 17:45 часот во понеделникот по локално време, а напаѓачот потоа убил едно лице додекаПрочитај повеќе