Лопез Обрадор

Сподели со своите пријатели

Мексиканскиот претседател Андрес Мануел Лопез Обрадор најави дека луксузниот авион на неговиот претходник во иднина ќе се изнајмува приватно за специјални прилики, како што се свадби и родендени, откако неговата влада неуспешно се обидуваше да го продаде во последните три години. Loading… „Авионот ќе биде изнајмен за да може даПрочитај повеќе