Линда Џакарино

Сподели со своите пријатели

Откако минатата година Илон Маск објави дека се повлекува од позицијата извршен директор на Твитер, беа објавени неколку имиња на негови потенцијални наследници, односно лица кои би можеле да ја преземат таа функција. Loading… Како што дознавме минатата недела, медиумските шпекулации не биле точни бидејќи Маск избрал личност која досегаПрочитај повеќе