Лезбос

Сподели со своите пријатели

Нова трагедија во близина на грчкиот остров Лезбос каде досега животот го загубија 4 мигранти, 16 се спасени, но се стравува за судбината на уште најмалку 20, за кои очевидци тврдат дека биле на чамецот. Loading… Сѐ се случило во раните утрински часови кога гумениот брод кој пловел од турскиотПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Најмалку 15 лица загинаа кога брод со мигранти потона во близина на брегот на островот Лезбос, соопшти грчката крајбрежна стража. Loading… Според информациите, петмина преживеале, а спасувачката операција е во тек. Гумениот чамец во кој се превезувале околу 40 мигранти потонал поради силниот ветер. Неколку часа претходно властите известија декаПрочитај повеќе