Квинсленд

Сподели со своите пријатели

Двајца мажи загинаа во падот на два лесни авиони во Квинсленд, Австралија. Loading… Се сомнева дека два лесни летала се судриле во воздух, објави австралискиот сајт „7News“. „Доказите укажуваат на фактот дека веројатно имало по еден човек во секој авион и дека двајцата загинале“, рече инспекторот Бред Инскип. Полицијата истражуваПрочитај повеќе