Кривји Рих

Сподели со своите пријатели

Русија изврши осум ракетни напади врз Кривји Рих, а водата се заканува да го загрози овој украински град, соопшти претставник од кабинетот на претседателот на Украина, Кирил Тимошенко. Loading… „Денеска Криви Рих беше погоден, според прелиминарните податоци, од осум руски крстосувачки ракети. Тоа е терористички напад врз нашиот народ, врзПрочитај повеќе