Клејсон Мониела

Сподели со своите пријатели

Јужноафриканската Република денеска го презеде претседавањето со групата БРИКС, во која се и Бразил, Русија, Индија и Кина. Loading… Портпаролот на јужноафриканското Министерство за надворешни работи, Клејсон Мониела, за ТАСС изјави дека Јужна Африка планира да ги задржи сите ефективни активности на организацијата за време на нејзиното претседавање во 2023Прочитај повеќе