Ким Ју-ае

Сподели со своите пријатели

Неодамна претставената ќерка на севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун се школува дома и слободното време го поминува во јавање, скијање и пливање, соопшти јужнокорејската шпионска агенција. Loading… Од ноември, Ким ја однесе својата ќерка на низа јавни настани, вклучително и локација за лансирање проектили, што предизвика интензивна надворешна дебата заПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Лидерот на Северна Кореја гордо ја покажува својата најстара ќерка во државните медиуми во последните месеци. Loading… Тој ја држеше за рака за време на ракетниот тест минатиот ноември, а потоа ја имаше покрај себе додека лојалните трупи се наредени пред нив. Џонг-ун има три деца, син и две ќерки.Прочитај повеќе