Кевин Митник

Сподели со своите пријатели

Најпознатиот и првиот хакер во светот, Кевин Митник, кој своевремено беше еден од најбараните сајбер-криминалци на американското Федерално истражно биро (ФБИ), почина на 59-годишна возраст. Loading… Митник почина во неделата по 14-месечна битка со ракот на панкреасот, јави Би-Би-Си, пренесува Танјуг. Тој помина пет години во затвор за компјутерска иПрочитај повеќе