Јахидне

Сподели со своите пријатели

Украинското Министерство за одбрана објави дека руските сили држеле околу 300 луѓе како заложници четири недели во подрумот на едно училиште во близина на Чернихив во северна Украина. Loading… Украинците на Твитер објавија дека руските сили ги зеле како заложници жителите на селото Јахидне, околу 140 километри северно од Чернихив.Прочитај повеќе