ислам

Сподели со своите пријатели

15-годишен ученик кој го прифатил исламот планирал да изврши напад со нож и возило на музички фестивал на островот Вајт, беше кажано на судот. Loading… Осомничениот, чиј идентитет не е соопштен, е уапсен на денот на наводно планираниот напад, пишува Sky News. Обвинителите изјавија дека во неговиот ранец пронашле ножПрочитај повеќе